Mis toimub üüripindade hindadega?

Statistika järgi on korterite keskmine üürihind üle Eesti tõusnud eelmise aastaga võrreldes ligikaudu 20% võrra. Suurimat muutust on näha Tallinnas ja Tartus, kus koduotsijad peavad arvestama kuni 50% võrra kallimate hindadega.

Kui möödunud aastal üüriti keskmine korter 499 euro eest, siis täna tuleb üürikorteri puhul arvestada keskmiselt 604 euroga.

Korterite hinnatõus on seotud üleüldise hinnatõusu ja 23-protsendilise inflatsiooniga, aga piirkonniti on muutus üürihinnas erinev ja see tuleneb nõudlusest.

Kõige suuremat konkurentsi ja hinnatõusu on näha Tallinnas ja Tartus, kus asuvad suuremad ülikoolid. Seal asuvate üürikorterite vastu on ka investorite nõudlus kõrgeim. Lisaks investeerijatele ja tudengitele on sel aastal ajutist kodu otsimas ka sõjapõgenikud, mistõttu on üüriturg soodsamate pakkumiste osas eriti tiheda konkurentsiga.

Üürnikud eelistasid sel aastal avaramaid kortereid ja kuigi igakuine üürihind on tõusnud umbes 20%, jääb ruutmeetri keskmine hinnatõus alla 10%.

Tallinnas oli 2021. aasta juulis üüripakkumiste keskmiseks hinnaks 614 eurot. Täna tuleb pealinna üürikorterit otsides arvestada aga neljandiku võrra kõrgema hinnaga ehk 768 euroga.

Madalamate hindadega kinnisvara müügikuulutused kaovad kiirelt ning samad objektid ilmuvad mõne aja möödudes jälle kallima hinnaga müügile või väljaüürimiseks tagasi. Vabanenud penisonirahade ja inflatsiooni hirmu taustal otsitakse pidevalt uusi võimalusi investeerimiseks ja passiivse sissetuleku teenimiseks, mistõttu hoiab pakkumistel pilku tavapärasest rohkem inimesi.

Jaga seda postitust
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp